Artan Fuga: Ina Zhupa do të jetë Meloni e Shqipërisë, hapini rrugë

0
67
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Artan Fuga duket se është dashuruar me politikëbërjen e deputetes Ina Zhupa. Ai shkruan sot se ajo do të jetë Meloni e Shqipërisë.

“Shiheni mire kete njeri, deputeten Ina Zhupa,

Ju miqte e kesaj faqeje disa dhjetra mije a me shume se 150 mije qe kaloni ketej cdo jave.

Mos e harroni kete emer, perkrajeni me te gjitha forcat!

Ajo nje dite do jete Meloni e Shqiperise.

Eshte intelektualisht dhe politikisht disa here me lart se ndokush, grua a burre, qe ka nje portfol ministror, mos flas ne Kuvend.

Bashkon respektin per traditen dhe freskine e dekades se trete te ketij shekulli.

Une flas mbi kampet politike. Jo per kete a ate parti. Nuk jam ne brendesi as te kesaj dosjeje qe mbron ketu ajo zonje!

Por i besoj asaj!

Nuk zhgenjen!

Si ajo, une vete mund te propozoj te moshes se saj, midis 30 dhe 50 vjec tre ose kater qeveri.

Jo parazite, mumje dhe kotberes. Por brez i ri i shkelqyer qe brenda dy a tre vjetesh i japin fund kaosit, kthejne shprese dhe besim!

Hapni rrugen ketij brezi, ketyre cilesive te larta, jo majmuneve, tigrave, ulkonjave, derrave, zhabave me moshe te re a te lodhur. Pa tru!

Dhe do te shihni!

Sa nuk eshte vone, sa nuk ka rene catia”, shkruan profesor Fuga.

Zjarr Tv Ad