Balla ultimatum Metës: Duhet të marrë fund ngërçi i dekreteve

0
15
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për dekretimin e kryeministrit Edi Rama edhe si ministër i jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidenti Ilir Meta, Gent Cakës.

Duke folur nga Elbasani, Taulant Balla u shpreh se sot duhet të marrë fund ngërçi i dekreteve dhe presidenti ka afat deri në orën 17:00.

“Të gjithë kandidatët e propozuar nga KM plotësojnë kriteret. Meta nuk mund të sillet si kreu alternativ i opozitës. Shpresoj që Meta të ketë përgjigje brenda orës 17:00, Presidenti të bazohet në Kushtetutë.”- tha Balla.

Zjarr Tv Ad