Banorët e Divjakës shkulën traun elektronik dhe protestuan kundër pagesës për të hyrë në park, deputetja e PD dorëzon padi në Gjyaktë: Vendimi në paligjshmëri të plotë

0
10
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori, është shprehur se ka dorëzuar kërkesë-padi në Gjykatën Administrative të Tiranës, lidhur me kërkesën e qeverisë për vendosjen e traut elektronik në Divjakë.

Përmes një postimi në Facebook, Dhori shprehet e bindur se e drejta është me qytetarët dhe kjo betejë do të fitohet.

Njoftimi i deputetes:

Prane Gjykates Administrative Shkalla e Pare,Tirane;

Sapo dorezova Kerkesepadine time, si perfaqesuese e Divjakes, mbi PALIGJSHMERINE e TRAUT ELEKTRONIK, ne hyrje te Parkut dhe Plazhit te Divjakes!

Me bindjen e plote se e drejta eshte me qytetaret!

Zjarr Tv Ad