Banorët paralajmërojnë Ramën, “Benzinën e kemi gati!”

0
47
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Banorët e Unazës së Re kanë vijuar protestën edhe mbrëmjen e sotme, ku në shenjë revolte kanë djegur disa shkresa dhe gjoba që ju kishin shkuar në banesat e tyre.

Përballë këtij akti, banorët u shprehën se, “Siç po digjen këto letra do digjen edhe të gjitha fadromat që do të guxojnë të na prishin shtëpitë”.

Ndërkohë, ndër parrluat e hedhura nga banorët sonte ishin: “Poshtë projekti.

Edvin, hajdut, kazan, legen

O Edvin e zagar, do të tërheqim me litar”.

Një banor u shpreh ndër të tjera: “Nuk pranojmë gjoba nga banda. Duam drejtësi. Duam hetim për këtë projekt korruptim. Për shtëpitë tona përgjigjemi vetë. Shtëpitë do ti mbrojmë me armë”.

Banorët po ashtu kanë brohoritur në kor edhe:

“Benzinën e kemi gati, hajde po ta mbajti.

 

 

Zjarr Tv Ad