‘Barbie’ kudo! Adrola Dushi dhe Samanta Karavella përqafojnë trendin më IN të momentit, kujt i shkon më shumë?

0
21
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Panoramaplus.al/ Asgjë nuk shkon së bashku si ngjyrat e ndezura dhe stili veror, kështu që nuk është për t’u habitur që stilistët, të famshmit dhe fashionistet janë kokë e këmbë për trendin më të fundit të Internetit: Barbiecore. Trendi i ndritshëm dhe i guximshëm, argëtues dhe femëror po pushton pistat, TikTok dhe rrugët.

E duket se edhe Adrola Dushi dhe Samanta Karavella kanë shije të njëjta ku bëhet fjalë për veshjet dhe kanë përqafuar të parat këtë trend. Dy vajzat janë shumë ‘stylish’ dhe ndjekin trendet e fundit të modës, sikurse kemi parë në rrjetet sociale apo në daljet e tyre televizive.

Së fundmi, ato kanë qenë në një mendje rreth veshjes së tyre. Ato janë shfaqur në rrjetet sociale me të njëjtin fustan pink latex. Të dyja kanë zgjedhur një fustan në versionin me rripa, të shkurtër dhe që u tregon linjat perfekte.

Këngëtarja e ka shoqëruar veshjen me një palë taka rozë me platformë të lartë, kurse Adrola me sandale ngjyrë argjendi

Po ashtu, modelja e ka shoqëruar në një dalje tjetër me një këmishë të bardhë dhe atlete Nike.

“Moda Barbiecore është çdo gjë që i referohet botës përrallore të Barbie,” shpjegon stilistja e famshme Samantha Brown, “veçanërisht në rozë e nxehtë dhe çamçakëz”. Është “njëngjyrëshe dhe e thjeshtë, por gjithsesi ‘on Top’.” Zbavitëse dhe vajzërore, por ende shumë elegante e klasike.

Ka edhe një element nostalgjie në trendin Barbiecore. Trendi pati një shpërthim të viteve ’80 dhe ’90 ose në fillim të viteve 2000, gjë që nuk është befasi duke pasur parasysh rigjallërimin e stilit të ngjashëm si moda Y2K. “Barbiecore përkufizohet, si shumica e tendencave të tjera thelbësore, se ka një estetikë shumë të veçantë dhe të synuar”, shpjegon stilistja e famshme Britt Theodora. Përveçse është e gjitha për trëndafilin, ajo gjithashtu “përqafon, siç do të bënte Barbie, një energji “më shumë është më shumë”, shpjegon ajo. “Përputhja e këpucëve, çantës, bizhuterive dhe aksesorëve është e domosdoshme.

Zjarr Tv Ad