Bardhi kujton përgjimet e ‘Bild’

0
79

Gazmend Bardhi ka kujtuar edhe njëherë përgjimet e ‘Bild’ për vjedhjen e votave në Durrës e Dibër duke i përmendur Ramës se u bë kryeministër falë krimit të organizuar.

Bardhi thotë se Rama flet si Banda e Shijakut, vepron si Banda e Lushnjes, vjedh si Banda e Durrësit dhe mashtrohn si Habilajt kurse i fshihet drejtësisë si Eskobari.

Po ashtu Bardhi ironizon edhe me deklaratën e famshme të Gjiknurit gjatë përgjimeve për çunat problematik, duke thënë se kjo është një solidaritet mes tyre.

STATUSI NGA GAZMENT BARDHI

Një politikan që bëhet Kryeministër me ndihmën e krimit të organizuar, nuk ka sesi të sillet ndryshe veçse si mafioz. Flet si Banda e Shijakut, vepron si Banda e Lushnjes, vjedh si Banda e Durrësit, mashtron si Habiljat e Vlorës, i fshihet drejtësisë si Eskobari i Ballkanit. Ky quhet solidaritet midis çunave problematik! Njerëzore! 😂