Basha 40 minuta në zyrën e Presidentit Meta, më pas mbledh aleatët

0
4

Takimi kokë më kokë ka zgjatur rreth 40 minuta dhe më pas kryeopozitari ka mbledhur në takim  në selinë blu aleatët opozitarë.

Burimet bëjmë me dije që në takimin Basha-Meta është diskutuar për dekretin e presidentit për zgjedhjet e 13 tetorit.

Ndërkohë burimet Basha bashkë me aleatët kanë nisur takime intensive në rrethe.

Nga ana e opozitës nuk ka një datë protestash, por burimet bëjnë të ditur se opozita po harton një program që do ti paraqitet qytetarëve në takimet që do zhvillohen në gjithë Shqipërinë.

Po ashtu PD dhe aleatët po hartojnë një dosje me argumente juridik, por edhe me fakte konkrete për manipulimin e zgjedhjet e 30 qershorit.

Mësohet se do të ketë kallëzime penale dhe kjo dosje do ti dorëzohet kancelarive shqiptare dhe atyre të huaja.