Basha akuza Ramën: Dështimin e policisë dhe qeverisë po ia faturon një kompanie private

0
2

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Rama se dëshmin e policisë dhe qeverisë po mundohet t’ja faturon një kompanie private.

Lulzim Basha: Edi Rama po mundohet që dështimin e tmerrshëm të policisë e qeverisë dhe rënien e shtetit para krimit t’ia faturojë një kompanie private. Si për çdo gjë tjetër fajin e kanë të tjerët, për çdo vjedhje e korrupsion, ai nuk di gjë nuk mban përgjegjësi dhe as e vret mendjen.”

Basha theksoi se grabitja e miliona eurove në Rinas është e lidhur me rrëmbimet në Vloë dhe atentatet mafioze në vend.

Lulzim Basha: “Ngjarja e Rinasit nuk është e shkëputur dhe as e vetmja por është pjesë e rrëmbimeve dhe zhdukjeve në Vlorë dhe atentateve mafioze anembanë vendit.”