Basha: Jemi në krah të njerëzve

0
1
PROTESTA E OPOZITES - Kryetari i PD Lulzim Basha, duke folur gjate nje proteste te organizuar nga Partia Demokratike para Parlamentit, ku kane kerkuar doreheqjen e Kryeministrit Edi Rama, pas ngjarjes se Divjakes, ku u bllokua nje avion qe do transportonte droge.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit, ndërsa zotohet  se ai do të jetë gjithmonë në krahun e njerëzve, të cilët  janë ngritur kundër asaj që ai e quan “qeveri-bandë”.

Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që, bashkë me krimin dhe oligarkët, ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë!Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj!  Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!”, shkruan Basha.