Basha: Jo dhunë, dhuna i duhet vetëm Edi Ramës

0
5

Gjatë fjalës së tij para mijëra protestuesve, kreu i PD Lulzim Basha i bëri apel qytetarëve të mos cënojnë asnjë punonjës policie.

Sipas tij, dhuna i duhet vetëm Edi Ramës.

Vëllezër dhe motra, ju bëj thirrje: mos ndërmerrni asnjë veprim që dëmton protestuesit apo vëllezërit tanë në uniformë. Zemërimi juaj është I ligjshëm, por ka vetëm një njeri që do dhunë, ka vetëm një njeri që lutet për dhunë, dhe ky është njeriu që do t’I shpëtojë gjykimit të popullit, do ti shpëtojë gjykimit të Evropës. Ky është Edi Rama dhe banda e tij. Nuk do ti shpëtojë, gjykimi I Evropës po vjen, gjykimi I popullit ëshë I pashmangshëm”, u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha.