Basha konfirmon: Nesër në orën 9:00 takohem me Presidentin Meta

0
6

Kreu i PD, Lulzim Basha ka konfirmuar se takimi me Presidentin Ilir Meta do të zhvillohet nësër në orën 09:00.

Pas takimit me fermerët në Lezhë, Basha tha për gazetarët se kapja e institucioneve është plani i vetëm i kësaj qeverie, prandaj duhet ndaluar një orë e më parë.

“Thirrja e shqiptareve që dëgjuam dje në stadium duhet t’ja vëmë mirë veshin është thirrja për ndryshim është thirrja për t’i dhënë fund krizës politike përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale në një ditë. Ftesën e zotit Meta e kam pranuar dhe konfirmuar do të takohem nesër në orën 9”, tha Basha.