Basha: Paketa fillestare financiare të zgjerohet, të ndërpriten kontratat koncesionare

0
26

Kreu i PD, Lulzim Basha në një intervistë ekskluzive për RTV Ora kërkon nga qeveria zgjerimin e paketës fillestare të ndihmës ekonomike.

Sipas Bashës njerëzit kanë nevojë për financa, ndaj kërkoi që qeveria të anulojë kontratat koncesionare dhe këto para ti kalojnë qytetarëve.

“Paketa fillestare duhet të zgjerohet he e dyta mos të mbetet në letër. Njerëzit kanë nevojë për këto financa.  Zgjidhja është të ndërpresë cdo financim tjetër”, tha Basha.