Basha pas takimit në Vienë me OSBE-në: Zgjedhje të lira dhe të ndershme me qeveri tranzitore pa Ramën

0
10

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha ka ndarë me ndjekësit e tij në tëiter përshtypjet e vizitës së tij të fundit në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE-së, lidhur me krizën në vend dhe qëndrimine  pandryshuar të opozitës për qeveri tranzitore pa Edi Ramën dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme.

‘Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve. “