Basha pret ambasadorin Lu në zyrë, takimi pas akuzave të PS për financimin rus

0
183

Kreu i Partisë Demokratike, Basha, po zhvillon një takim me ambasadorin amerikan në Tiranë, Lu.

Takimi po zhvillohet në selinë blu, ndërsa nuk dihet ende arsyeja e këtij takimi.

Ai vjen pas 613 kilogramëve kokainë të kapur në Portin e Durrësit në fund të muajit shkurt dhe pas zhurmës mediatike të ditëve të fundit lidhur me pretendimet e Partisë Socialiste, që akuzon kryedemokratin se është financuar nga rusët për lobimin e fotos me presidentin amerikan, Trump.