Basha reagon për ngjarjen në Stamboll: I tronditur nga sulmi terrorist, lutjet tona janë me popullin turk

0
186
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reguar për ngjarjen e rëndë në Turqi, ku humbën jetën 6 persona dhe u plagosën 81 të tjerë.

Basha shkuan se është i tronditur nga sulmi terrorist në Stamboll, teksa shkruan se mendimet dhe lutjet janë me të lënduarit.

“I tronditur nga sulmi terrorist në Stamboll. Mendimet dhe lutjet tona janë me të lënduarit, familjet e viktimave dhe popullin turk. Shqiptarët kudo janë solidarë me aleatin dhe miken tonë #Türkiye” shkruan Basha në postimin e tij.

Zjarr Tv Ad