Bashkëpunëtori i Veliajt: Lidhjet e Erionit me ‘Skela Sylën’

0
28

 

Sot është pjesë e shoqërisë civile, por Kristi Pinderi më herët ka qenë bashkepunetor i afert i Erion Veliaj, kreu i ‘Mjaft’, i cili sot eshte kryebashkiak i Tiranës.

Vetëm pak ditë para se të ndodhte tragjedia, ky dy punëtorë vdiqën në krye të detyrës duke rikonstruktuar pallatin ku jeton zv/kryeministri Erion Braçe, Pinderi kishte denoncuar lidhjet e ngushta të Veliajt me pronarin e ‘Skela Syla’.

Kristi Pinderi bashkëpunëtor i ngushtë i Erion Veliajt përmes një postimi në Facebook hedh drite mbi lidhjen e kahershme financiare mes Erion Veliajt dhe kompanisë ‘Skela Syla’, përgjegjëse per vdekjen e dy punëtorëve në Tiranë, ku bie në sy mungesa e kushteve teknike nga ana e kompanisë si dhe mbyllja e syve të bashkisë përpara këtyre mungesave.

Ja çfarë denonconte Kristi Pinderi pak ditë më parë:

Image