BBC ndalon transmetimin e muzikës së Michael Jackson

0
19

Muzika e Michael Jackson nuk do transmetohet më në BBC Radio 2 pasi një publikimit të  një dokumentari për këngëtarin.  Dy burra e akuzuan ‘Mbretin e Popit’ se ka abuzuar seksualisht me ta kur ishin fëmijë. Vendimi i BBC është marrë javën e kaluar pas dhënies në dokumentarit Leaving Neverland në Channel 4. Leaving Neverland është katër orë dhe i ndarë në dy pjesë ku James Safechuck dhe Wade Robson rrëfejnë eksperiencat e tyre të abuzimit nga Jackson. Dy burrat dhanë intervistë për BBC ku thanë se këngëtari i  ndjerë abuzoi seksualisht me ta qindra herë.