Bëhuni gati sepse po vjen dimri

0
11

Një ndryshim i menjëhershëm i temperaturave dhe situatës së motit në Shqipëri. Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore, njofton Meteoalb. Vlen të theksohet se pikërisht Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve. Parashikohet që muaji mars të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.