Berat/ Ishte shpallur në kërkim për kultivim droge, policia arreston 25-vjeçarin

0
24
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Policia e Beratit ka arrestuar këtë të premte një 25-vjeçar banues në Goriçan.

I arrestuari është shtetasi me inicialet A.V, 25 vjeç, i cili akuzohet për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike, kryer në bashkëpunim”.

Njoftimi i plotë: 

Berat, më 25.01.2019

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat, pas informacioneve të marra dhe pas një pune të mirëorganizuar, bënë të mundur lokalizimin dhe kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim:

  • A.V, 25 vjeç, banues në Goriçan, Berat.

Kapaj dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e shkallës së parë Berat ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike, kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga nenet 284/2 të Kodit Penal.

Zjarr Tv Ad