Berisha: Elbasan, persona të armatosur futen brenda shkollës

0
2

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon një rast të paprecedentë në një shkollë të Elbasanit. Përmes një postimi në “Facebook”, ish-kryeministri teksa ndan mesazhin e një qytetari shkruan se një person i armatosur është futur brenda shkollës “Ali Agjah”. Në mesazhin  drejtuar ish-kryeministrit nuk denoncohet vetëm ngjarja, por bëhet me dije se prindërit kanë paguar para për rojen e shkollës dhe se ende nuk dihet ku kanë përfunduar paratë.

Qytetari shton se në lidhje me rastin nuk ka asnjë reagim nga mësuesit pasi kanë marrë urdhër nga drejtoresha e shkollës të mos flasin.

“Persona te armatosur futen terrorizojne nxenesit ne Shkollen Ali Agjah ne Elbasan!

Policia fsheh krimin, skandalin.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje z.Berisha.Dua te denoncoj nje rast alarmant por qe nuk e tregojne e mbajne fshehur.
Diten e premte ne shkollen Ali Agjah ne Elbasan,ne ambjentet e shkolles ka hyre nje person mashkull i dehur dhe me arme ne dore dhe ka terrorizuar femijet.

Nga burime te brendshme thone se me pas eshte konfliktuar Klajdi mesuesi i fiskultures me kete person,duke i hequr armen nga dora dhe duke e nxjerre jashte.Policia nuk jep asnje detaj.Dera e shkolles ka qe dje qe nuk hapet me as prinderit nuk i lejojne te hyjne me pas ketij rasti.

Nderkohe jane paguar leket nga prinderit qe ne fillim te vitit shkollor per rojen e shkolles por qe roje nuk ka.Se ku kane shkuar keto leke nuk e dijme,por tani po e marrim vesh pas ketij rasti.Asnje nga mesueset nuk tregon asgje,pasi kane urdher te mos hapin goje nga drejtoresha e shkolles.Jemi ne panik per sigurine e jetes se femijeve.Ju lutem publikojeni se cfare mostrash vendosin ne krye te shkolles qe mundohen te fshehin raste te tilla me rrezik jete te femijeve.Anonim ju lutem pasi na cenojne tek femijet.”-shkruan Berisha.