Berisha ndan pikëllimin me familjen e viktimave në Shkodër: Babë e bir humbën jetën nga përmbytjet..

0
27
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i PD, Sali Berisha ka vizituar ditën e sotme familjen e cila humbi dy pjesëtarë të saj nga rrjedha e vërshimeve në Malësinë e Madhe.

Së bashku me kryebashkiakun Bardh Spahia ndodheshin për ngushëllim në familjen Rushaj.
Berisha: Duhet të ishte bërë më shumë dhe do bëhet më shumë sepse çdo vendi këtij qarku dhe gjithë Shqipërisë është i bukur, është i mbarë por kërkon disa investime.

Pjetër Rushaj dhe djali i tij i mitur J.Rushaj, humbën jetën ditën e djeshme pasi makina e tyre u mor nga rrjedha e fortë e “Përroit të Thatë” në Bogë.

Përroi në fjalë për shkak të përmbytjeve dhe shirave të dendur ka shtuar rrjedhën e për pasojë ka marrë para makinën me të cilën udhëtonte familja Rushaj.

Në këtë makinë ndodheshin Pjetër Rushaj, Jason Rushaj dhe vajza e familjes. Makina është marrë nga uji ndërsa e vetmja që mundi të shpëtonte ishte vajza.

Zjarr Tv Ad