Bota e futbollit në zi

0
11

Bota e futbollit sot është në zi. Trupi i pajetë që u gjet mes rrënojave të aeroplanit me të cilin po udhëtonte Emiliano Sala dhe piloti i tij më 21 janar, i përket futbollistit të Kardiff. 28 vjecari Emiliano Sala, ishte nisur drejt Cardiffit me një aeroplan të vogël privat, ku do të bashkohej me klubin e tij të ri pas nënshkrimit të kontratës. Por për fat të keq mjeti fluturues u zhduk nga radarët mbrëmjen e 21 janarit, dhe shkaku dyshohet te jete moti I keq.