Burrel, 60 vjeçari qëllohet me çifte

0
7

Një 60 vjecar u plagos me armë gjahu mbrëmjen e shkuar në fshatin Baz të Burrelit pas një konflikti.

I moshuari ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë për shkak të plagëve të marra dhe fatmirësisht është jashtë rreziku për jetën.

Autori, rreth 35 vjec, fillimisht u largua nga vendngjarja. Ai u vu në pranga nga Policia në Lezhe, ndërsa tashmë do të përballet me drejtësinë për plagosjen.

Blutë thonë se ndërkohë po vijojnë punën për sqarimin e shkaqeve të konfliktit që përfundoi me përdorimin e armës së zjarrit.