Cedric Soares e zë gjumi në conferencë

0
6

Në konferencën për media që është mbajtur nga përfaqsuesit e klubit zi kaltër shihet se lojtari Cedric Soares bie në gjumë.  Portugezi duket i përgjumur në koferencën që u mbajt në prag të sfidës kundër Eintracht Frankfurt të enjten e 6 marsit. Ndeshja përfundoi 0-0 mes Frankfurt dhe Inter. Një ndeshje që dha më pak emocione sesa pritej me goditjen e topit nga pika e bardhë e humbura nga Brozovic, por në fund sfida e përfundoi pa gola. Cedric u duk pa dyshim shumë i vendosur në dhjetë minutat e fundit të takimit në fushë kundër ekipit gjerman, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i dhënë përparësi skuadës së tij. Në ndeshjen e kthimit në shtëpi, tifozët e Interit shpresojnë të admirojnë një ekip më energjik dhe të etur për të fituar çerekfinalen e Europa League.