Çështja titull, Hamilton deklaratë shokuese

0
2

Pas fitores që arriti ditën e djeshme në Kinë, piloti i Mercedes, Lewis Hamilton doli i qeshur përpara gazetarëve. Në konferencën për shtyp në shtetin aziatik, kampioni i botës u shpreh se titulli është i arritshëm nëse punojnë me ritme të larta.

“Jam shumë I gëzuar. Shpresoj të vazhdojmë me këto ritme. Është shumë herët për të parë renditjen. Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë dhe të vazhdojmë të punojmë për të arritur objektivat sezonal”- përfundoi fjalën e tij, 34 vjeçari.

Aktualisht Hamilton udhëheq klasifikimin e përgjithshëm me 68 pikë pas 3 garave.