Chanel organizon shfaqjen e parë në Havana pas një gjysmë shekulli

0
814
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Shtëpia franceze e modës “Chanel”  organizoi një shfaqje të modës në Havanë, shfaqja e parë ndërkombëtare e modës në Kubë, që nga revolucioni në vitin 1959.

Shëtitorja e rrethuar nga pemë-rreshtoi modën e krijuesit Karl Lagerfeld që zbuloi një koleksion të ri të frymëzuar prej pasurisë kulturore të Kubës.

chanel3

 

Aktorët Vin Diesel dhe Tilda Sviton si edhe modelja Gisele Bundchen ishin në mesin e të famshmëve të botës disa prej të cilët kishin marrë me qira për shfaqje modelet e makinave amerikane “sedan”, raporton BBC, cituar nga BETA.

Kubanët e zakonshëm nuk u lejuan pranë shëtitores, rreth të cilit ishin të vendosur policët, kështu që shumë njerëz u përpoqën për të parë nga tarracat këtë shfaqje apo njerëzit e famshëm.

chanel2

 

 

 

 

 

 

 

 

Në Kubë nuk i shesin produktet e kësaj shtëpie franceze të modës, pasi edhe më e thjeshta është më e shtrenjtë se sa paga mesatare kubane mujore prej 25 USD. (b.an)

chanel1

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad