Çmimet ‘Bet Awards 2019’ për yjet e zinj

0
2

Shumë mbretëresha “të zeza “, morën pjesë në skenën e Teatrit Microsoft në Los Anxhelos, me rastin e “BET Awards 2019”.

Në këtë skenë u prezantuan çmimet e krijuara nga Black Entertainment Television, të cilat çdo vit u jepen artistëve më të mirë që përfaqësojnë kulturën  urbane me theks të veçantë tek muzika rap, soul e all’R&B.

Si femra më e mirë ‘R & b Artist’ u  shpall Beyonce.

Reperja Cardi B fitoi ‘çmimin Bet për artisten  më të mirë femër dhe më prestigjioze për Albumin e Vitit’. Emocion i madh për çmimin pas vdekjes për artistin më të mirë të Hip Hopit për Nipsey Hussle, i cili vdiq në mars 2018, viktimë e të shtënave, dhe u prit në skenë nga anëtarët e familjes së tij.

Ndër mbretëreshat e tjera të  mbrëmjes,  Lizzo dhe Rihanna, të cilat ishin në publik  i dhanë një çmim të karrierës së mirë, Mary J. Blige.