COVID-19 në Kosovë: Një i vdekur dhe mbi 20 raste të reja

0
24
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra, janë shënuar 21 raste të reja me coronavirus.

MSH njofton është shënuar një rast i vdekjes nga COVID-19 në këtë periudhë raportuese.

Po në 24 orët e fundit janë shëruar 88 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 589.

Të vaksinuar në këtë periudhë raportuese nuk ka.

 

Zjarr Tv Ad