Deklarata e fortë e Frrok Çupit: Berisha po e merr Bashën me vete, të dy janë fajtorë për ngjarjet e 1999-ës dhe ato pas vitit 2005

0
356
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Analisti Frrok Çupi ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi u shpreh se Sali Berisha do të marrë me vete para drejtësisë edhe Lulzim Bashën.

Ai tha në “Top Talk” se “fajet” për të cilat akuzohet Berisha nga SHBA, janë bërë në bashkëpunim me Bashën, teksa shtoi se duhen marrë parasysh rolin e Bashës në Kosovë dhe bashkëpunimin me serbët.

Gazetari: Po tezat që po kthehet për të mbrojtur veten në konfliktin me SHBA?

Çupi: Kjo është një çështje tjetër. Në fund fundit, Berisha nuk po i bën nder Bashës sepse po e merr me vete. Berisha është duke ikur. E pamundur që të ndahet nga Basha, jo vetëm për arsye gjenetike politike, por sepse fajet e Berishës për të cilat akuzohet rëndë nga SHBA, në segmentet e pas viteve 2005 ose 1999 janë së bashku me Berishën. Ki parasysh rolin e Bashës në Kosovë, bashkëpunimi me serbët dhe kundër UÇK-së.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...