Del nga shtrati lumi Ishëm, izolohen nga uji 10 banesa në në Fushë Krujë

0
10
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut vijojnë në vend. Kjo ka bërë që lumi Ishëm në Fushë-Krujë nga reshjet e shumta të dalë nga shtrati.

Uji ka mbuluar sipërfaqe të mëdha tokash bujqësore kryesisht në fshatin Murqinë dhe Mallkuç ku niveli i ujit nëpër ara shkon në rreth 50 cm.

Mësohet se aktualisht janë rreth 10 banesa të izoluara nga uji në fshatin Murqinë.

Zjarr Tv Ad