Deportohen nga Spanja 26 shqiptarë, mes tyre edhe një 50-vjeçar i kërkuar në Itali

0
81

Rinas, deportohen nga Spanja 26 shqiptarë.

Ata kishin shkelur rregullat e qëndrimit një hapësirën Schengen.

Mes të depërtuarve është edhe një 50-vjeçar që ishte në kërkim në Itali.

K.J. 50 vjeç është me origjinë nga Vlora dhe është vënë në pranga me qëllim ekstradimin në Itali.

Ai kërkohej për trafik droge dhe i kishte dhënë policisë spanjolle gjeneralitete të rreme, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal.