Deputet dhe nënkryetar i PD, Luçiano Boçi garon në primare për Bashkinë e Elbasanit

0
8
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Luçiano Boçi, deputet dhe nënkryetar i PD-së së drejtuar nga Sali Berisha, do të shpallë sot kandidaturën për të garuar në primaret e kësaj force politike, për Bashkinë e Elbasanit. Aktualisht, kjo bashki drejtohet nga Gledian Llatja i PS.

Nga selia e Partisë Demokratike, Luçiano Boçi do të prezantojë kandidaturën e tij dhe do të njoftojë zyrtarisht futjen në këtë garë. Nëse edhe Kryesia e partisë konfirmon emrin e tij, atëherë nënkryetari i PD duhet të dorëzojë mandatin.

Zjarr Tv Ad