Deputetja: Ndalohet autobusi i parë në hyrje të Tiranës me protestues nga Lezha

0
24

Deputetja e PD, Lindita Metaliaj thotë se policia ka ndaluar autobusin me protestuesit nga Lezha në hyrje të Tiranës.

Përmes një postimi në Facebook, Lindita Metaliaj thotë se forcat e policisë ndalojnë protestuesit për t’u bërë presion, por asgjë nuk i ndalon dot qytetarët të protestojnë.

“Ndalohet autobusi i pare ne hyrje te Tiranës me protestues nga Lezha.
Forcat e policise ndalojne protestuesit per tu bere presion.
Askush dhe asgje nuk i ndal dot!”- ka shkruar deputetja e PD.