Derbi i kryeqytetit/ “Fanatics” ironizojnë Partizanin: Titulli nuk do e fitoni kurrë

0
4

Po luhet derbi numër 152 i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Një takim me rivalitet mjaft të madh, duke parë edhe ecurinë e dy skuadrave në këtë fazë të sezonit. Mungesa e titullit prej vitit 2006, kërkohet me ngut nga Partizani, me tifozët e Tiranës që kanë gjetur kohë për të bërë ironi me këtë fakt. Në një nga pankartat lexohet se Partizani nuk do e fitojë kurrë titullit.