Detaje nga Elbasani/ “Personi problematik” që hapi zjarr drejt policisë, plagos 2 persona

0
2

Dy kalimtarë të rastit janë plagosur nga të sht*ënat me ar*më që janë shënuar sot në qytetin e Elbasanit. Ata janë jashtë rrezikut për jetën ndërkohë që policia po përpiqet të negociojë me burrin rreth të 65-ave, i cili njihet si person problematik dhe i bëjnë thirrje të dorëzohet.

Të plagosur me ar*më zj*arri kanë ngelur Abdenauer Kndraxhiu dhe Ledjo Saraci, ndërkohë, policia ka nxjerrë nga banesa një grua dhe një vajzë.

Forcat e Policisë janë pozicionuar dhe kanë vendosur menjëherë perimetrin e sigurisë dhe vijojnë ti bëjnë thirrje personit të dorëzohet.