Dhunë ndaj gruas dhe djalit të mitur, arrestohet kryefamiljari në Shijak

0
710

Një kryefamiljar në Shijak përfundon në pranga pas dhunës së ushtruar ndaj gruas dhe djalit të mitur.

Dritan Xhafa 42 vjeç, banues në Kareç të Shijakut, ditën e djeshme në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, N.Xhafa 41 vjeçe dhe djalit të tij të mitur M. Xhafa 13 vjeç.

Mësohet se gjithçka ka nisur pas një debati me të shoqen, ku 42- vjeçari ka ngritur dorë ndaj saj.

Por i mituri ka ndërhyrë për t’i dalë në mbrojtje nënës dhe ka përfunduar edhe vetë pre e dhunës.

Lidhur me këtë rast vijojnë ende hetimet, ndërkohë që materialet i’u referuan Prokurorisë së Durrësit për veprën penale “Dhunë në familje”.