Digjet ‘Benz’-i në Lezhë, kapet autori

0
68

Një automjet është djegur ditën e sotme në Lezhë. Ngjarja ndodhi në Shëngjin rreth orës 13:05. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit me inicialet E.D.,41 vjeç, banues në Lezhë. Policia ka kapur autorin.

Lezhë/Informacionin paraprak 

Sot, rreth orës 13:05, në Shengjin, Lezhë është djegur mjeti tip”Benz” në pronësi të shtetasit E.D.,41 vjeç, banues në Lezhë.

Sherbimet e Policisë kanë identifikuar dhe shoqeruar në Komisariat për veprime të mëtejshme, shtetasin M.P., 19 vjeç, banues në Shengjin ,si autori i dyshuar i zjarrëvënies së automjetit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.