Digjet makina e kreut te PS-së në Lezhë

0
606

Makina e kryetarit të PS-së në Lezhë, Andi Marku është gjetur e djegur mëngjesin e sotëm pranë prefekturës së Lezhës.
Ndërsa policia është duke vazhduar hetimet, Andi Marku, shef komisariati nëpër disa qytete të Shqipërisë është shprehur për median, se mjetin e kishte në përdorim, ndërsa ka shprehur dhe dyshimet e para se pse mund të ketë ndodhur djegia.
‘Automjetin e kisha në përdorim. Prej disa ditësh kishte shfaqur probleme dhe e kisha lënë aty. Dyshoj në një shkëndijë elektrike. Nuk kam asnjë konflikt me askënd’, është shprehur Marku.