Dikur fanse e Sali Berishës/ Çiljeta Xhilaga ndryshon drejtim: Do votoj për Edi Ramën se e meriton

0
2311

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, dikur njihej si një nga mbështeteset e ish-kryeministrit, Sali Berisha.

Por së fundmi, Xhilaga ka vendosur që t’i ndryshojë preferencat politike.

Këngëtarja, i ka befasuar të gjithë duke thënë se; ndihet e zhgënjyer nga kreu aktual i PD Lulzim Basha.

“Kohët e fundit jeni distancuar nga PD-ja, cila është arsyeja”?

“Unë jam larguar nga PD-ja sepse kam pakënaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habiteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgënjyer nga Luli” ka thënë Çiljeta gjatë një interviste në Top Channel.