Dosja ‘Babale’, prokuroria merr sot në pyetje Fredi Alizotin

0
59

Prokuroria për Krime të Rënda do të marrë sot në pyetje Fredi Alizotin, i cili sipas Prokurorisë dyshohet se ka imituar zërin e Agron Xhafajt në audio përgjimin e publikuar disa muaj më parë nga PD.

Ndërkohë Alizoti u shfaq në një video përgjimi të publikuar nga PD dy ditë më parë, i cili përfshin në këtë çështje drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe deputetin e PS, Taulant Balla.