“Drejtësia penale në veprim,” Kim: Ju sfidoj të jeni të guximshëm, reforma po jep rezultate

0
11
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

E pranishme në ceremoninë e 25-vjetorit të krijimit të shkollës së magjistraturës paraditen e së hënës ishte edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Në fjalën e saj, kryediplomatja amerikane u tha të pranishmëve se i sfidon të jenë të guximshëm për t’u përballur me sfidat që i presin. Kim theksoi se reforma në Drejtësi është duke dhënë rezultate dhe se sistemi i Drejtësisë në vend është në ndryshim.

Po ashtu, ambasadorja theksoi se SHBA do të vijojë të mbështesë të rinjtë shqiptarë.

Zjarr Tv Ad