Dua Lipa zbulon lajmin fantastik

0
19

Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy.  Dhe këngëtarja Dua Lipa ka zbuluar lajmin fantastik.

Ajo do debutojë në mbrëmjen gala me performancën e saj dhe do dhurojë spektakël në skenën gjigande.

Në skenë do ti bashkohet këngëtarja St. Vincent për një performancë unike.

Dua është nominuar për herë të parë në Grammy. Ajo mori dy nominime në kategorinë “Best New Artist” dhe në “Best Dance Recording”. Në kategorinë e parë, Lipa përballet me Bebe Rexhën.