Dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme në Detin Adriatik, sa ishte magnitude

0
40
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një tërmet me magnitudë 4.6 u regjistrua në Marche pranë brigjeve të Pesaros në Itali.

Lëkundjet u regjistruan në orën 6:20, i ndjekur nga një tjetër tërmet 3.2 ballë në orën 6:23.

Epiqendra e goditjes së fundit, e ndjerë edhe në Ankona, është 9 km e thellë, 21 km në lindje të Fano dhe 28 km nga Pesaro.

Lëkundjet nga tërmetet kanë vazhduar në rajonin Marche gjatë viteve të fundit, duke shkaktuar dëme për disa dhjetëra milionë euro dhe mbi njëqind persona të zhvendosur midis provincave Ancona dhe Pesaro Urbino.

Zjarr Tv Ad