Dyshohet për vr asje në tent ativë/ Bie në pr anga i riu në Elbasan

0
4

Një 23-vjeçar ka rënë në pr .ángat e Pòlicisë së Elbasanit, nën. ák uzën e vr. ásjes së mbetur në tentativë. Rafael Greca, me prècedentë të mëparshëm pè nalë.

23-vjeçari Greca është arrè stuar gjatë aksionit për kapjen e kontigjentëve të kr ímit të zhvilluar në Elbasan. Mësohet se i riu ka qenë i d. ènuar për plá.gosjen e një bashkëmoshatari të tij, ngjarje kjo e ndodhur po në qytetin e Elbasanit. Nuk dihet ende nëse Gashi ka marrë pjesë në ngjarjet e fundit kri.minale që kanë ndodhur në Elbasan.

Njoftimi: Kapet dhe vihet në pr.anga një 25- vjeçar i kërkuar për veprimtari krim.inale në fushën e kr.imeve ndaj personit.

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kri.minale dhe rendit publik, parandalimin dhe god.itjen e veprimtarisë kr.iminale, kapjen e personave në kërkim, atyre me tendencë në kr.imet kundër personit etj, specialistët për Hetimin e Kr.imit Seksioni Kundër Personit në DVP Elbasan, kapën dhe ndaluan shtetasin:

R.G.., 25 vjeç, banues në Elbasan, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan, ka caktuar masën e sigurisë “Arr.est me b.urg”, për veprat pe.nale “Vra.sje në rrethana të tjera cilësuse” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje e ar.mëve të zja.rrit”.

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin E.T., ( i cili është shpallur në kërkim po.licor), më datë 26.02.2020, në lagjen “Haxhias”, Elbasan, gjatë një kon.fliktit për motive të dobëta kanë qëlluar me ar.më zja.rri shtetasin E.B., pa pasoja për jetën

Vijon puna intesive për kapjen edhe të shtetasit E.T., Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime e mëtejshme proceduriale.