E dashura e Emiliano Sala bën dedikimin e ndjerë

0
31

Të shumtë ishin mesazhet e atyre që kishin kontakte të shpeshta me 28 vjeçarin, i cili fatkeqësisht u nda nga jeta pas një aksidenti me aeroplanin ku udhëtonte. Ndër më të pikëlluarit për ndarjen e Sala nga jeta ishte dhe e dashura e tij, Luiza Ungerer.
Edhe pse në moshën 31 vjeçare, lojtarja e volejbollit ishte dashuruar tmerrësisht me Sala, ndërsa pretendon se për herë të fundit e ka takuar atë në ditëlindjen e tij, një javë përpara incidentit tragjik.

Më bëri të lumtur, sepse ai ishte shumë i lumtur. Ishte ëndrra e tij për të luajtur në Premier League. Konkurenca më i mirë në botë”-tregon Ungerer për gazetën Globo. 

Kur trupi i tij u soll në breg nga kanali, ajo shkroi në rrjetet sociale:

“Ashtu si gjithmonë më ke thënë:” Faleminderit që ishit si jeni “. Unë do të të dua përgjithmonë!”

Luiza, e cila luan për Beziers Angels në Francë tha se ajo u takua me 28-vjeçarin, teksa ndodhej me skuadrën e saj.  Sala vdiq mbrëmjen e 21 janarit nga plagë të marra në kokë dhe në gjoks gjatë aksidentit të aeroplanit me të cilin udhëtonte.