E fundit/ Lëshohet urdhër arresti për Lul Berishën!

0
131

Vijon operacioni për arrestimin e anëtarëve të bandës së heroinës së Shijakut, ku u arrestuan vëllezërit Avdyli, ndërkohë që sipas Report Tv pjesë e kësaj dosje ka qenë edhe një urdhër arresti për Lul Berishën.
Policia e Shtetit ka shkuar në banesën e tij për ta arrestuar, por nuk e ka gjetur, pasi është arratisur. Operacioni ka qenë sekret, dyshohet në bashkëpunim me Gjermaninë.
Pjesë e dosjes ku janë familja Avdyli dhe Lul Berisha sipas Report TV janë edhe zyrtarë të lartë të shtetit.