E gjithë bota pret me ankth nxjerrjen e Julenit nga pusi 100 metra

0
113
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Mësohet se minatorët janë një orë larg për të mësuar se çfarë ka ndodhur me vogëlushin dhe nëse ka mundur t’ia dalë ai të mbijetojë.

Punimet për shpëtimin e Julenit 2-vjeçar janë duke vazhduar edhe gjatë paradites së sotme.

E ditur bëhet edhe se ata janë detyruar të bëjnë dy shpërthime të vogla, për shkak të terrenit të ashpër, në mënyrë që të arrijnë në vendin, ku ka rënë Juleni i vogël.

Kujtojmë këtu se vogëlushi ra të dielën e 13 janarit në një vrimë të ngushtë 25 cm dhe të thellë 100 metra, të një pusi.

Vogëlushi atë ditë kishte dalë për piknik me prindërit e tij.

Ditët e para shpresa ishte e madhe se Juleni mund të ishte gjallë, por sa më shumë kohë ka kaluar shpresat shuhen se ai mund të ia ketë dalë.

Ndërsa prindërit e Julen janë në gjendje të rënduar psikologjike.

Vetëm një vit më parë atyre u vd.iq një fëmijë trevjeçar nga zemra, papritur, ndërsa luante në buzë të detit.

Nëse Juleni nuk del i gjallë nga ai pus kjo do të jetë tr.agjia e dytë për familjen e vogëlushit.

Zjarr Tv Ad