E kujt ishte makina nga ku u qëllua ndaj Ardian Çapjas

0
909

Pas atentatit të sotëm ndaj Ardian Çapjas, policia ka dhënë hollësi të reja lidhur me ngjarjen.

Sipas bluve, makina nga u qëllua biznesmeni ishte me targa të falsifikuara dhe u gjet e djegur larg vendit të ngjarjes.

Ajo i ishte vjedhur një kompanie biznesi që e kishte denoncuar dhe targat falso i ishin vendosur njësoj si të makinës së një biznesi fqinj me Çapjat.