E moshuara në Berat e pëson nga mbesa, i vjedh 40 mijë euro

0
813

Një e moshuar në Berat ka rënë pre e vjedhjes së mbesës së saj.

E dyshuara është Kamela Sh., 19 vjeçe, nga Berati, e cila dyshohet se në banesën e gjyshes, N.M., 74 vjeçe, banuese në Berat, ka vjedhur 40 mijë euro.

Mesohet se vajza kishte shkuar tek gjyshja nga mami për vizitë dhe pas ikjes së saj, e moshuara kishte pikasur se i mungonin paratë.

E shqetësuar gruaja ka kërkuar nëpër shtëpi, por nuk e ka gjetur shumën e parave, për të cilat deklaroi në polici se i’a kishin dërguar fëmijët nga emigrimi.

E moshuara e cila jetonte e vetme në banesë, u paraqit në polici ditën e djeshme duke denoncuar vajzën e vajzës s’i të dyshuar për vjedhje, për shkak edhe të sjelljes së saj të shpërqendruar.

E reja u arrestua nga policia nën akuzën e veprës penale “Vjedhja”, ndërkohë që ndaj saj vijojnë ende hetimet.