E rrallë në Holandë, arbitri realizon gol të rregullt

0
8

Askush nuk e priste, por ajo që ndodh në ndeshjen mes Harkemase Boys dhe Hoek është me të vërtetë befasues.

Dy ekipet e divizionit të tretë në Holandë po përballeshin mes tyre, kur arbitri kryesor i takimit u bë protagonist me kuptimin e plotë të fjalës. Një aksion i Hoek u neutralizua nga portieri, por hedhja e sferën në zonë u devijua nga këmbët e arbitrit drejt rrjetës.

Aty ndodhej një mbrojtës që spastroi zonën. Por topi e kishte kaluar vijën dhe u konsiderua gol i rregullt, pavarësisht kundërshtimeve të futbollistëve të Harkemase Boys. Gjithsesi, ky realizim nuk ndikoi te rezultati i takimit, me vendasit që fituan me shifrat 4-2.